Sund Sex Skolen

Om Sund Sex Skolen

Temadage for undervisere

Tidsbestilling

Brevkasse

Dette spørgsmål er stillet anonymt til sexologen på SundSexSkolen.dk.
Har du lyst til at stille et spørgsmål? Gør det her.

Besvaret d. 22/02/2010      Alder: 14      Køn: Dreng

Overskrift: Skæv pik

Spørgsmål:

Hej Rikke. jeg har det problem at min pik er lidt skæv. eller faktisk en del.. det er ikke noget der sådan giver problemer, tænker bare på hvordan en pige vil reagere på det. om hun måske helt vil droppe mig på grund af det, eller gå ud og sige det til alle de andre, så alle folk kommer til at vide det. Hilsen den bekymrede.



Svar:

Faktisk ALLE fyre har en pik, der er lidt skæv, når de har rejsning. Det bekræfter bare at man ikke er lavet på en maskine.

Piger tænker ikke over dette - de tænker ofte mere over hvordan de selv ser ud.....

Jeg kender en del, der har fortalt hvor skæv deres pik er, og ingen har sagt, at piger / kvinder, - synes det så mærkeligt ud. Så hvis den ikke er så skæv, at den giver problemer, med at kunne komme ind - og det lyder det jo slet ikke som......  - så skal du bare lære at holde af den - som den er  : )  så vil de piger, - du møder -  også gøre det.

Mange hilsener fra Rikke


For at gå tilbage til listen med spørgsmål klik her eller brug tilbage-knappen i din browser.

Sund Sex Skolen - sundsex@sundsexskolen.dk - www.sundsexskolen.dk - Tlf. 6223 4070 Hverdage kl. 9 – 13